Nowy sztandar 100 PDH Montormel 2019

Rozkaz Specjalny L  1/2018/2019

 

  1. Wyjątek z rozkazu L8/2018 Komendanta Hufca Poznań – Grunwald:

Punkt 13.1. Otwieram „Kampanię Sztandar 100 PDH – Montormel 2019” i powołuję „Komitet Fundacyjny Sztandaru” w składzie:

– Honorowy Przewodniczący Pan kpt. Edmund Semrau – żołnierz 1 Dywizji Pancernej;

– Pani Barbara Śliwocka,

– Pan Bartosz Śliwocki,

– harcmistrz Agnieszka Maciejewska,

– podharcmistrz Dorota Kruszona,

– harcmistrz Paweł Kaźmierczak,

– przewodnik Maciej Cymerys.

  1. W szczególnym dla kraju roku – 100 rocznicy powstania Państwa Polskiego, 100 rocznicy Powstania ZHP i 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, chcąc jednocześnie uczcić zbliżającą się 75 rocznicę wkroczenia do walk 1 Dywizji Pancernej podejmujemy z dumą wyzwanie, jakim jest rozpoczęcie „Kampanii Sztandarowej”. Nowy sztandar drużyny będzie znakiem przypominającym o łączności, jaki ma nasza drużyna z żołnierzami Generała Maczka. Honorowy Przewodniczący Komitetu fundacyjnego – Pan kapitan Edmund Semrau – 93 letni żołnierz 1 Dywizji Pancernej – umówił się z nami na spotkanie w sierpniu 2019 roku na Montormel. Celem będzie wręczenie naszej drużynie nowego znaku. Chciałbym, aby ten sztandar powstał przy wspólnej pracy całego środowiska skupionego przy naszej drużynie. Nie tylko harcerki, harcerze i aktualna kadra! Niech swój wkład w powstanie sztandaru mają byli harcerze i harcerki naszej drużyny, rodzice, sympatycy naszej drużyny czy osoby chcące dać znak akceptacji dla naszych działań wychowawczych. Niech ten nowy sztandar – będzie przypominał przez długie lata o tych ważnych rocznicach roku 2018 i 2019.
    Życzmy sobie, aby nasze wspólne działanie zakończyło się sukcesem!
  2. Dziękuję druhowi Michałowi Kaźmierskiemu „Kazikowi” weteranowi z legendarnego pierwszego składu drużyny za wykonanie projektu sztandaru!
  3. Wykonanie sztandaru powierzymy poznańskiej firmie HERO – specjalizującej się w tego typu zleceniach.
  4. Zobowiązuję wszystkich do pomocy w zbieraniu środków – niech każdy czuje, że ma jakiś udział w tym dziele!
  5. Powołanemu Komitetowi Fundacyjnemu, życzę owocnej pracy

 

C  Z  U  W  A  J   !!!        DRUŻYNOWY  100 PDH

Hufiec Poznań – Grunwald
60-288 Poznań ul. Promienista 12
Konto bankowe: Bank Zachodni WBK S.A. 3 O/Poznań 16 1090 1359 0000 0000 3501 8244

Tytułem: dobrowolny datek na Sztandar 100 PDH